رویای کوهستان

وب سایت ورزشی آموزشی رویای کوهستان

نودمین شماره فصلنامه کوه منتشر شد.

درباره ما

mountaindream

به نام آنکه هستی نام از او یافت

فلک جنبش زمین آرام از او یافت

دوستان و علاقمندان به کوه و طبیعت این کلام آغازین ما در این سایت است.
ما یک گروه کوچک ۴ نفره از مشتاقان کوهنوردی و عاشقان طبیعت هستیم که پس از سالها کوهنوردی و گشت و گذار در طبیعت حالا تصمیم گرفتیم لذت وصف ناپذیر این ورزش را با سایر دوستان به اشتراک بگذاریم.
البته شاید ما در مقابل بسیاری از گروه ها هم از نظر تجربه ، تعداد نفرات و امکانات در سطح پایینتر قرار گرفته باشیم اما همت بلند دوستان من باعث شده که با حداقل امکانات و با وجود شرایط کاری و خانوادگی دشوار هرگز دست از کوه نکشیده و در سختترین شرایط هم یک برنامه هر چند سبک و کوتاه را اجرا کنیم.
این گروه حدود ۸ سال پیش با دو عضو که دو دوست قدیمی هستند شروع به کوهنوردی کرده در ابتدا به دلیل کم تجربه بودن تنها صعود به ارتفاعات توچال در برنامه این دو دوست بوده حدود یک سال بعد با یکی از کوهنوردان قدیمی و فنی به نام آقای تهرانی آشنا شدند که این آشنایی هم در صعود به توچال اتفاق افتاد .این آغاز آشنایی دوستان با قله ها و کوه های مختلف و در واقع کسب تجربه در کنار آقای تهرانی و گروه هایی که ایشان با آنها آشنایی داشتند و همه از اعضا کانون کوهنوردان بوده و سوابق کوهنوردی و مربیگری داشتند از جمله آقای عزیز خلج که همه مابه ایشان ارادت خاص داریم . خلاصه نفرات بعدی هم به جمع دوستان پیوستند در طول زمان با افراد مختلف همراه شدیم در حال حاضر عده ای از این دوستان همچنان به فراخور حال خود در برنامه های مختلف حضور دارند ، چند نفری از این دنیای خاکی کوچ کرده اند اما یادشان در قلبهای همنوردان همچنان زنده است. آخرین و کم تجربه ترین فرد گروه هم که یکسال پیش به گروه پیوسته از حدود چهار سال قبل کوهنوردی را آغاز کرده است . اکنون ما تصمیم گرفتیم بعد از سالها به جمع آوری اطلاعات و تجربیات خود مشغول شویم تا هم خودمان یک بایگانی کامل از برنامه و خاطرات و تجربیات گذشته داشته باشیم هم مطالب این سایت برای شما دوستان مفید و لذتبخش باشد.

تا قبل از تهیه این گزارش و ثبت برنامه ها این گروه برنامه های زیر را اجرا کرده است :
صعود به قلل توچال ، ریزان ، پرسون ، اندار ، علم کوه، لشکرک طالقان، کلون بستک، آتشکوه ، خرسنگ ،ساکا، کاسونک، بند عیش ،پهنه سار ، ارفع کوه ، آبک ،همهن ، خلنو، قلعه دختر ،سی چال ، سرکچال و کوه پیمایی مسیر آهار به شهرستانک و تفرجگاه ناصرالدین شاه .
صعود به پناهگاه لجنی شمشک و پناهگاه سیمرغ و بارگاه سوم دماوند.

برنامه های طبیعت گردی : آبشار شکراب ، دشت لار ، دریاچه تار و هویر ، کویر مرنجاب ، برگ جهان ، آبنیک غار بیوک ، دشت هویج ، هملون ، فیلبند، غار رودافشان ، غار یخ مراد غار بورنیک در هران ده .البته دوستان توجه دارند که تمام نفرات گروه در همه این برنامه ها حضور نداشته اند در هر برنامه تعدادی از نفرات حضور داشتند .
گروه ما پیش از عشق به کوهنوردی عشق به طبیعت دارد .امیدواریم با لطف خداوند، تلاش ما و همراهی شما به اهدافی که در نظر داریم دست پیدا کنیم در این راه دست همه کوهنوردان و عاشقان کوه و طبیعت را به گرمی میفشاریم .

گروه کوهنوردی رویای کوهستان آبان ماه ۱۳۹۶

آمار سایت
اطلاعات تماس